tipy na vianocne nakupy v nemecku uvodny obrazok - Jozi v nakupnom centre

Tipy na vianočné nákupy v Nemecku

 

Dva a pol týždňa do Vianoc, po čele nám tečie pot, hlava plná myšlienok, manželka každý deň telefonuje s novými požiadavkami na darčeky, deti menia priania ako na bežiacom páse a vy sa idete zblázniť. Robota, domov (no nie domov ale prechodný domov) - ešte zajtra, pozajtra,...a potom šup na nákupy a hurá na Vianočnú hostinu.

V našom článku vám poradíme kam za vianočnými nákupmi v Nemecku.

 

 

Nákupné centrá

Prvou kategóriou budú nákupné centrá. V nákupných centrách nájdete všetky možné obchody pod jednou strechou. To znamená veľký sortiment a väčšie množstvo ľudí.

Kam teda odporúčame zájsť hľadať Vianočné darčeky?

 

1. Kauf Park Dresden

 

Nákupné centrum v Drážďanoch. V tomto nákupnom centre sa nachádza vyše 70. obchodov a nájdete tu nielen klasické obchody s oblečením, elektronikou a hračkami ale aj lacný obchod pre kutilov - B1 Discount. Otváracie hodiny sú zvyčajne od 09:30 do 20:00 od pondelka do soboty.

 

 

2. Kowe Einkaufscentrum

 

Nákupné centrum v Regensburgu. Otváracia doba tohto nákupného centra od pondelka do piatku je v čase od 09:30 do 20:00. V tomto obchodnom dome nájdete viac než 50 obchodov s rôznym sortimentom.

 

 

3. Franken-Center

 

Nákupné centrum v Norimbergu. Toto nákupné centrum sa nachádza aj neďaleko Mníchova. Toto moderné nákupné centrum, tak ako predošlé je otvorené pondelok až sobotu od 09:30 do 20:00. Nachádza sa tu okolo 80 rôznych obchodov.

 

 

 

Vianočné trhy

Druhou témou v našich odporúčaniach na nákup Vianočných darčekov budú Vianočné trhy. Nielenže ochutnáte chutné nemecké pivko a sladký punč - možno kúpite niečo aj svojej rodine. Ako tip na darček uvádzame - huňaté kožušinové čapice, rukavice, vianočné pyramídy, sviečky či hrnčeky.

 

1. Dresdner Striezelmarkt

 

Vianočné trhy v nemeckých Drážďanoch. Vianočné trhy z vyše 600. ročnou históriou a jedny z najstarších v Nemecku. Očaria svojou atmosférou a veľkým výberom. Vianočné trhy sú v plnom prúde od 22. novembra do 30. decembra 2018.

 

 

2. Christkindlmarkt v Dusseldorfe

 

Vianočné trhy v meste Dusseldorfe. Pre svojich návštevníkov sú otvorené od 22.11.2018 do 30.11.2018. Na Vianočných trhoch v Dusseldorfe zažijete tú pravú Vianočnú atmosféru, ktorú tu príjemne dopĺňa živá hudba.

 

 

3. Christkindlmarket Stuttgart

 

Najstaršie a najväčšie Vianočné trhy v Európe s nezabudnuteľnou atmosférou. Otvorené pre svojich návštevníkov sú od 28.11.2018 do 25.12.2018.

 

Nezabudnite si pri návšteve Vianočných trhov vziať poriadny teplý sveter. Nielen ten tekutý ;)

 

 

 

Ďalšie blogy

  Ako je to s prídavkom na dieťa (Kindergelt) v Nemecku?  
pridavok na dieta uvodny obrazok - jozi vypisuje tlacivo
S ktorým zamestnaním sa najlepšie uplatníte v Nemecku?
S ktorým zamestnaním sa najlepšie uplatníte v Nemecku
Podľa informácie TASR 4.1.
doprava v nemecku
  Štátne sviatky v Nemecku
Top 5 (ne)tradičných nemeckých jedál
Aj napriek tomu, že v posledných rokoch sa o Vianociach premýšľa iba v spojitosti s
vianoce v nemecku