top 5 plazi v nemecku uvodny obrazok jozi lezi na plazi

 

TOP 5 pláží v Nemecku

Zatiaľ čo v priebehu leta mnohí Nemci odchádzajú v lete na dovolenku do južných krajín nie je dôvod hranice Nemecka opúštať ak si chcete užiť dovolenku pri mori so všetkým čo k tomu patrí. Počasie do plaviek tu síce nie je po celý rok no v teplých mesiacoch sú nemecké pláže veľmi vyhľadávané.

Či už si zaplávate na bielych, ďalekosiahlych, piesočnatých plážach Baltského mora alebo vám učarila ostrovná atmosféra, kvalita nemeckých pláží vás milo prekvapí. Od mája až do septembra sú vody zvyčajne dostatočne teplé na plávanie v teplotách od 25 do 35 stupňov °C.

Skúste toto leto jednu z týchto 5 nemeckých pláží a presvedčte sa že na dovolenku nemusíte chodiť len do Chorvátska.

 

1. Usedom

usedom plaz vyhlad na zamok

 

Tento ostrov Baltského mora, rozdelený medzi Nemecko a Poľsko (ako napríklad neďaleký Stettin), je už pre mnohých typickou letnou destináciou.

Ostrov Usedom prezývaný tiež aj „Slnečný ostrov” (Die Sonneninsel) je jedno z najslnečnejších miest v Nemecku. Jeho 45 km dlhé pobrežie ponúka rozsiahle piesočné pláže, pobrežné zámky a hotely posadené priamo na okraji vody.

Návštevníci si môžu užiť slnko v celej svojej paráde, alebo sa môžu venovať mnohým voľnočasovým aktivitám - od cykloturistiky, jazdy na koni až po termálne kúpaliská.

 

 

2. Sylt

sylt plaz s tradicnymi prutenymi lavicami

 

Zvláštne tvarovaný ostrov Sylt má takmer 40 kilometrov pláží - dosť na to, aby uspokojil každého milovníka slnka. Tiež zvaný Kráľovná Severného mora (Königin der Nordsee), jeho biele pláže pozdĺž Rotes Kliff (červené útesy) v Kampene sú tak krásne, že máte dokonca pocit ako keby ste pristáli na inej planéte a nie na jednej z najlepších pláží v Nemecku.

Pláž Westerland na západnom pobreží má perfektne upravené pláže a elegantné hotely. Pre rodiny s deťmi sú tu pláže Wenningstedt na ktorých je voda pokojnejšia.

 

 

3. Warnemünde

warnemunde plaz vyhlad na majak

 

Warnemünde je morské letovisko vedľa prekvapivo pôvabnej dediny Rostock, ktorá bola kedysi len malou rybárskou osadou založenou okolo roku 1200.

Dnes tu už návštevníci častejšie trávia čas opaľovaním, plávaním či jachtovaním. Pláže sa tu nachádzajú pri ústí rieky Warnow, ktorá sa tu vlieva do Baltského mora. Odbehnite späť od pláže a vydajte sa na majestátny maják z roku 1898, na ktorého vrchu nájdete bezkonkurenčný výhľad.

 

 

4. Ahrenshoop

ahrenshoop plaz a dedinka z vtacej perspektivy

zdroj

 

Tento polostrov sa rozprestiera na pobreží Baltského mora a má 14 km dlhú pláž s pieskovými dunami. Nebojte sa odhodiť topánky a cítiť piesok medzi prstami, pretože v tejto oblasti funguje prísna ochrana životného prostredia s vyhradenými psími plážami, ktoré sú od klasických oddelené..

Malá populácia, ktorá túto oblasť nazýva domovom, je bohémskym spolkom medzinárodných a národných umelcov. Dokonca aj starosta, Hans Götze, má umeleckú kariéru. Nikdy neviete, na koho môžete naraziť na prechádzke pri miestnych rybárskych chatkách.

 

 

5. Rügen

rugen koenigsstuhl utes plaz

zdroj

 

Insel Rügen (ostrov Rujána) je ideálnym nemeckým ostrovom. Posadený nad Baltským morom na stoických bielch kriedových útesoch (Kreidefelsen) a piesočnatých plážach (prídu si na svoje aj nudisti), lákal návštevníkov po celé veky. Medzi nimi bol aj Otto von Bismarck, Sigmund Freud či Albert Einstein.

Rügen je najväčší ostrov v Nemecku a ponúka pôsobivú škálu atrakcií od plávania a surfovania po plachtenie. Nationalpark Jasmund je najmenší národný park v krajine a nachádza sa na miestnom polostrove. Tu stojí Königsstuhl (Kráľova stolička), vyhliadková plošina vyvýšená až 118 metrov nad more. Odtiaľ sa môžete pozrieť na okolité praveké bukové lesy a užiť si pozorovanie miestneho vtáctva.

 

 

Zdroj: tripsavvy

Ďalšie blogy

Život v Nemecku alebo ako to v skutočnosti funguje
  Dialničné poplatky na ceste do Nemecka v 2019  
dialnicne poplatky na ceste do nemecka uvodny obrazok
Top 5 (ne)tradičných nemeckých jedál
Postrehy z Nemecka, alebo aký je skutočný život
Čo treba ohlásiť v Sociálnej poisťovni a komerčných zdravotných poisťovniach v prípade pr
  Sú potraviny v Nemecku drahšie ako na Slovensku?
ceny potravin v nemecku uvodny obrazok jozi s nakupom