tipy na vianocne nakupy v nemecku uvodny obrazok - Jozi v nakupnom centre

 

Tipy na vianočné nákupy v Nemecku 2019

 

Vianoce sa rýchlo blížia a s nimi aj každoročný zhon pri nákupe darčekov pre rodinu, priateľov či známych. Pomôcť vám však môže keď budete vedieť, kam sa za plnením vianočných prianí vybrať. Prinášame vám preto pár tipov, kde sa v Nemecku vybrať nakúpiť darčeky a užiť si pri tom možno aj trocha vianočnej atmosféry.

 

Nákupné centrá

Prvou kategóriou budú nákupné centrá. V nákupných centrách nájdete všetky možné obchody pod jednou strechou. To znamená veľký sortiment, ale aj väčšie množstvo ľudí. Kam teda odporúčame zájsť hľadať Vianočné darčeky?

 

 

1. KaufPark Dresden

 

Toto nákupné centrum nachádza v Drážďanoch a ukrýva v sebe vyše 70. obchodov. Nájdete tu nielen klasické predajne s oblečením, elektronikou a hračkami, ktoré vyčarujú úsmev na detskej tvári, ale aj lacný obchod pre kutilov B1 Discount, v ktorom naopak môžete spraviť radosť sebe. Otváracie hodiny sú zvyčajne od 09:30 do 20:00 od pondelka do soboty.

 

 

2. Kowe Einkaufszentrum

 

Nákupné centrum v Regensburgu. Otváracia doba tohto nákupného centra je od pondelka do piatku v čase od 09:30 do 20:00. V tomto obchodnom dome nájdete viac než 50 obchodov s rôznym sortimentom.

 

 

3. Franken-Center

 

Nákupné centrum v Norimbergu ale aj neďaleko Mníchova. Toto moderné nákupné centrum, tak ako predošlé je otvorené v pondelok až sobotu od 09:30 do 20:00. Nachádza sa tu okolo 80 rôznych obchodov.

 

 

 

Vianočné trhy

Druhou témou v našich odporúčaniach na nákup Vianočných darčekov budú Vianočné trhy. Nielenže ochutnáte chutné nemecké pivko a sladký punč - možno kúpite niečo aj svojej rodine. Ako tip na darček uvádzame - huňaté kožušinové čapice, rukavice, vianočné pyramídy, sviečky či hrnčeky.

 

1. Dresdner Striezelmarkt

 

Vianočné trhy v nemeckých Drážďanoch. Vianočné trhy z vyše 600. ročnou históriou a jedny z najstarších v Nemecku. Očaria svojou atmosférou a veľkým výberom. Vianočné trhy sú v plnom prúde od 27. novembra do 24. decembra 2019.

 

 

2. Weihnachtsmärkte Düsseldorfe

 

Vianočné trhy v meste Düsseldorf. Pre svojich návštevníkov sú otvorené od 21.11. 2019 do 30.11. 2019. Na Vianočných trhoch v Düsseldorfe zažijete tú pravú Vianočnú atmosféru, ktorú tu príjemne dopĺňa živá hudba.

 

 

3. Stuttgarter Weihnachtsmarkt

 

Vianočné trhy v Štuttgarte patria medzi najstaršie a najväčšie v Európe a oplývajú nezabudnuteľnou atmosférou. Otvorené sú pre svojich návštevníkov od 27.11. 2018 do 23.12. 2018.

 

Rada na záver: nezabudnite si pri návšteve Vianočných trhov vziať poriadny teplý sveter. Nielen ten tekutý ;)

 

 

 

Ďalšie blogy

  TOP 7 pláží v Nemecku (Júl 2020)
top 7 plazi v nemecku uvodny obrazok jozi lezi na plazi
  Koľko v Nemecku zaplatíte za donášku jedla  
Kolko v nemecku zaplatite za donasku jedla
  Ďalšie (ne)užitočné frázy v nemčine  
Dalsie (ne)uzitocne frazy v nemcine titulny obrazok - Jozi pouziva slovnik na pocitaci
Kam za vodou v Nemecku (August 2019)
kam za vodou v nemecku uvodny obrazok jozi v plavkach pri vode