Chcete začať odznova niekde v zahraničí? Kde sa vám to oplatí a v ktorej krajine EU zarobíte najviac?

Ak ste si dali pri rozlúčke s rokom 2019 predsavzatie o tom, že potrebujete nový začiatok niekde ďaleko no plány vám prekazila koronakríza a vy stále sedíte doma pri zbalených kufroch, rozhodli sme sa pomôcť. Nemusí to byť také ťažké opustiť pracovný stereotyp doma, keď viete, kde sa peniaze skutočne točia. Ktorých desať krajín EU je ideálnou kariérnou destináciou aj pre vás?

Pri emigrovaní do zahraničia za prácou samozrejme zvažujeme niekoľko faktorov. Tými najpodstatnejšími budú výška príjmu, počet dní platenej dovolenky, príspevky do dôchodku, dane z príjmu, ako aj priemerná dĺžka pracovnej doby. Najpopulárnejšie krajiny, do ktorých sa obyvatelia EU sťahujú sú Nemecko, Dánsko, Nórsko a Holandsko.

Najviac si zarobíte v Luxembursku, Dánsku, Švédsku a v susednom Rakúsku. Výška zárobku je však priamo úmerne vyrovnaná vysokými nákladmi na život. Najnižšie náklady na život sú naopak v Rumunsku, Bulharsku a Poľsku, kde si však treba dať pozor na výšku nezamestnanosti. Ak túžite po dňoch platenej dovolenky, najviac jej dostanete v Grécku, konkrétne 29 dní ročne. Tesne za chrbtom Grécka sa pohybuje Francúzsko a Nemecko.

Poďme však ku konkrétnym zamestnaniam. Ako barman si najlepšie zarobíte vo Francúzsku či vo Švédsku. So starostlivosťou o deti najlepšie pochodíte vo Francúzsku a Nemecku, ako upratovačku vás najlepšie zaplatia taktiež vo Francúzsku a Holandsku. Za zákaznícky servis najlepšie zaplatia Nemci. Ako inžinier sa dobre uplatníte v Nemecku a Francúzsku. Na zuboch si najviac dávajú záležať taktiež Nemci. Ak chcete pracovať na recepcii, zabookujte si prvý let na Cyprus.

Ak si stále nie ste istí, ktorá krajina je pre vás najlepšia, obráťte sa na nás a my vám pomôžeme dosiahnuť svoj vysnívaný super plat:)

Ďalšie blogy

  TOP 7 pláží v Nemecku (Júl 2020)
top 7 plazi v nemecku uvodny obrazok jozi lezi na plazi
Kamkoľvek sa chcete presťahovať, čelíte veľkej výzve.
  Príručka vodiča v Nemecku  
prirucka vodica v nemecku
S ktorým zamestnaním sa najlepšie uplatníte v Nemecku?
S ktorým zamestnaním sa najlepšie uplatníte v Nemecku