Chcete začať odznova niekde v zahraničí? Kde sa vám to oplatí a v ktorej krajine EU zarobíte najviac?

Ak ste si dali pri rozlúčke s rokom 2019 predsavzatie o tom, že potrebujete nový začiatok niekde ďaleko no plány vám prekazila koronakríza a vy stále sedíte doma pri zbalených kufroch, rozhodli sme sa pomôcť. Nemusí to byť také ťažké opustiť pracovný stereotyp doma, keď viete, kde sa peniaze skutočne točia. Ktorých desať krajín EU je ideálnou kariérnou destináciou aj pre vás?

Pri emigrovaní do zahraničia za prácou samozrejme zvažujeme niekoľko faktorov. Tými najpodstatnejšími budú výška príjmu, počet dní platenej dovolenky, príspevky do dôchodku, dane z príjmu, ako aj priemerná dĺžka pracovnej doby. Najpopulárnejšie krajiny, do ktorých sa obyvatelia EU sťahujú sú Nemecko, Dánsko, Nórsko a Holandsko.

Najviac si zarobíte v Luxembursku, Dánsku, Švédsku a v susednom Rakúsku. Výška zárobku je však priamo úmerne vyrovnaná vysokými nákladmi na život. Najnižšie náklady na život sú naopak v Rumunsku, Bulharsku a Poľsku, kde si však treba dať pozor na výšku nezamestnanosti. Ak túžite po dňoch platenej dovolenky, najviac jej dostanete v Grécku, konkrétne 29 dní ročne. Tesne za chrbtom Grécka sa pohybuje Francúzsko a Nemecko.

Poďme však ku konkrétnym zamestnaniam. Ako barman si najlepšie zarobíte vo Francúzsku či vo Švédsku. So starostlivosťou o deti najlepšie pochodíte vo Francúzsku a Nemecku, ako upratovačku vás najlepšie zaplatia taktiež vo Francúzsku a Holandsku. Za zákaznícky servis najlepšie zaplatia Nemci. Ako inžinier sa dobre uplatníte v Nemecku a Francúzsku. Na zuboch si najviac dávajú záležať taktiež Nemci. Ak chcete pracovať na recepcii, zabookujte si prvý let na Cyprus.

Ak si stále nie ste istí, ktorá krajina je pre vás najlepšia, obráťte sa na nás a my vám pomôžeme dosiahnuť svoj vysnívaný super plat:)

Ďalšie blogy

Postrehy z Nemecka, alebo aký je skutočný život
  Príručka vodiča v Nemecku  
prirucka vodica v nemecku
Prosím vás, koľko je hodín? Mohli by ste to prosím zopakovať?
  Tipy na vianočné nákupy v Nemecku 2019  
tipy na vianocne nakupy v nemecku uvodny obrazok - Jozi v nakupnom centre
Čo treba ohlásiť v Sociálnej poisťovni a komerčných zdravotných poisťovniach v prípade pr
  Ako je to s prídavkom na dieťa (Kindergelt) v Nemecku?  
pridavok na dieta uvodny obrazok - jozi vypisuje tlacivo